Гельмінтози

Гельмінтози — це велика група захворювань, які викликають паразити. У медицині виділяється цілий набір гельмінтів, здатних паразитувати в різних внутрішніх органах людини.

Лікувати захворювання потрібно обов’язково, оскільки паразити в процесі життєдіяльності виділяють токсичні речовини, що отруюють організм. Все разом це може викликати важкі наслідки — системні інтоксикації, прояв хронічних і гострих патологій внутрішніх органів, зниження імунітету.

Види гельмінтозів

Під гельмінтозами маються на увазі викликаються паразитарними черв’яками захворювання. Перебіг тривалий, затяжний, набір симптомів досить широкий. Глисти, згідно з даними різних досліджень, є практично у кожної першої дитини і другого дорослого. Серед дітей шкільного та молодшого шкільного віку більше 90% є переносниками ентеробіозу і 65% — аскаридозу.

Види паразитів:

З урахуванням циклів розвитку глисти діляться на контагіозних (зрілі яйця), геогельмінтів (незрілі яйця), біогельмінти (незаразні для людини в конкретному розглянутому циклі паразити).

Області локалізації — просвіти внутрішніх органів, гепатобіліарна система, легені, м’які тканини організму. Стадії перебігу захворювання — гостра і хронічна. Гостру зазвичай характеризує виражена симптоматика, хронічна супроводжується сенсибілізацією продуктів обміну гельмінтів.

1
Круглі черв'яки або нематоди
2
Cтрічкові черв'яки або цестоди
3
Cосальщики (трематоди)

Шляхи і способи зараження гельмінтами

Шляхів зараження глистами існує кілька. Розглянемо їх:

a1
Вода і грунт

Паразити розвиваються в грунтах, піску, воді, після чого потрапляють в організм людини, де починають активно відкладати яйця. З екскрементами вони знову потрапляють у зовнішнє середовище, і цикл заражень триває. Деякі глисти проникають в організм через шкіру на щиколотках і ступнях.

a2
Прямий контакт

Мається на увазі взаємодію із зараженою людиною або твариною.

a3
Заражені продукти харчування

Сире, недостатньо оброблене м’ясо, риба.

a4
Укуси комах

Комахи є частими переносниками інфекційних, паразитарних захворювань.

Ознаки гельминтоза

Ознаки зараження можуть відрізнятися з урахуванням типу паразитів. До загальних відносять:​

  • шкірні висипання, інші алергічні реакції, які раніше не турбували;
  • блювота, нудота;
  • зниження апетиту або, навпаки, його різке підвищення;
  • розлади стільця;
  • болю в животі;
  • виявлення гельмінтів або їх яєць разом з калом;
  • стрімке схуднення;
  • анемія;
  • проблеми зі сном;

Якщо ви виявили у себе відразу кілька симптомів, проблема точно є.

Відвідайте лікаря — він візьме необхідні аналізи, розповість, як позбутися від паразитів і уникнути зараження в майбутньому. Хороші результати дає прийом сиропу Вормітел.

Він має приємний смак, підходить дорослим і дітям старше 3-х років. Нагадуємо, що до початку прийому бажано здати аналізи, щоб визначити тип паразитів.

Дія Вормітела
Після першого терапевтичного курсу через місяць потрібно буде провести другий. Важливо не тільки знищити гельмінтів, а й нейтралізувати негативні наслідки їх життєдіяльності.

Знову ж, обидва завдання ефективно вирішує сироп Вормітел. Він паралізує діяльність різних типів глистів, зупиняє їх розмноження, викликає загибель і надає загальну тонізуючу дію на організм.

Профілактика гельмінтозів

1
Ретельного миття овочів і фруктів

Якщо не дотримуватися правил обробки, ризики розвитку гельмінтозу будуть дуже високими. Просто обполоснути яблуко недостатньо — потрібно ретельно вимити його.

2
Уважне ставлення до здоров'я домашніх тварин

У собак і котів паразити бувають часто, особливо якщо тварина виходить на вулицю. Регулярно робіть домашнім вихованцям профілактику.

3
Ретельної гігієни рук

Після вулиці, активних ігор, контакту з підозрілими і просто чужими предметами руки потрібно мити обов’язково, дуже ретельно, із застосуванням антибактеріальних засобів.

4
Вживанні в їжу чистої води

Вода зі свердловини, що не пройшла належної обробки часто заражена глистами. Попадання в обличчя води під час купання в річці, озері теж може бути небезпечним.