Глисти кішок і собак: небезпечні для людини

Паразити домашніх тварин — чи небезпечні вони для людей

Кішки і собаки є носіями різних типів глистів. Паразитичні черви живуть в організмі людини і тварин. Господарі чотириногих турбуються про те, чи можна заразитися гельмінтами від улюбленців, або таких ризиків практично немає. Лікарі кажуть — через різницю кислотності шлункового соку, температури тіла, звичок харчування кішок і собак ймовірність інфікування людини мізерно мала, але все-таки є. Багато що залежить від індивідуальних особливостей конкретного організму плюс типу паразита.

Передача глистів від собак і кішок до людини

Основна причина зараження людини — ігнорування вимог особистої гігієни. Яйця спочатку потрапляють на шкіру рук, потім потрапляють в рот. Тому, коли погладите кішку, вимийте руки з милом. Потрапляють глисти в організм людини при контакті з різними поверхнями, де можуть бути джерела зараження. З цієї причини чистити котячий лоток бажано в рукавичках.

Домашні тварини постійно не хворіють, але виключати такі ризики не можна. Якщо підозрюєте, що вихованця атакували паразити, зверніться до ветеринара. Спеціаліст підкаже, який саме тип гельмінтів носить вихованець, призначить оптимальну схему лікування.

Що можна отримати

Основна частина гельмінтів для господарів вихованця не є небезпечною. Навіть якщо паразит потрапить в тіло людини, то загине або покине організм. У зоні ризику маленькі діти, оскільки вони люблять грати з вихованцями та ігнорують вимоги особистої гігієни.

Заразитися від домашніх вихованців можна:

  • Стрічковими хробаками — це клас цестоди, він представлений 3.5 тис. видами паразитів. Селяться глисти в кишечнику кішок і собак, зараження відбувається в результаті вживання в їжу зараженого м’яса. Для людини небезпечні не черви, а личинки. Вони пошкоджують шлункові стінки, потім проникають в загальний кровотік. Характерно для патології освіту цист в печінці, яких видаляють хірургічно. Ехінококи вражають жовчний, селезінку, серце, спинний і головний мозок, легені.
  • Ниткоподібні і круглі черв’яки — або нематоди. Аскарида передається через руки, основні процеси розмноження відбуваються в тонкій кишці, уражаються мозок, легені, серце, органи дихання. Симптоматика — кровотечі, алергії, діарея, анемії.
  • Токсокароз підчепити від домашнього вихованця теж можна, переносниками паразита є кішки і собаки. Легко заразитися від лотка вихованця, повітряно-крапельним шляхом. В організмі тварини токсокар часто живуть роками, при цьому особливого дискомфорту можуть не доставляти. Кішки і собаки нормально переносять сусідство з паразитами, у людини патологія протікає важче.

Що робити

Основні заходи — профілактика і терапія. Для початку потрібно звернутися за допомогою до ветеринара, який поставить точний діагноз, розпише план лікування. Щоб позбутися від паразитів, потрібно знати їх тип і враховувати індивідуальні особливості організму пацієнта. Є засоби широкого спектра, які впливають на різні типи черв’яків, ефективні при змішаних інвазіях.

Коли захворювання запущено, вдаються до допоміжних заходів. Можна вживати сорбенти, що виводять токсини, ферментні препарати, що відновлюють травну функцію, антигістамінні. Додатково лікарі часто призначають полівітаміни. Для профілактики мінімально раз в квартал тваринам дають глистогінних. Годувань рибою, м’ясом без термічної обробки слід уникати. Руки після контакту із зараженими тваринами мийте, лотки і місця загального користування прибирайте в рукавичках.

Непогана міра профілактики — застосування нашийника або крапель від бліх. Такі планові заходи не вимагають особливих зусиль і витрат, зате істотно знижують ризики зараження.