Ознаки глистових інвазій

12 симптомів зараження глистами

Гельмінти є скрізь, тому в зоні ризику, кожен перший. Різні види мають свої особливості, симптоми зараження, ступінь тяжкості перебігу.

Головна небезпека паразитів в тому, що ми своєчасно не помічаємо інфікування, а ситуація з часом починає прогресувати і ускладнюватися. Глисти живуть в тілі людини, харчуються її ресурсами, розмножуються. Якщо нічого не робити, патологія прийме хронічну форму.

У запущених випадках уражені органи перестають нормально функціонувати, падає імунітет, а сам хворий стає дуже вразливим до різного роду інфекцій. Розглянемо основні ознаки зараження гельмінтами – їх знання дозволить вам своєчасно виявляти проблему і вживати заходів.

Проблеми зі стільцем

Симптоми можуть варіюватися від легких до важких форм розладів. Від легкого подташнівання і проносу, до хронічного метеоризму, запору, блювоти, болю в області пупка і підребер’ї.

Болі

Постійні болі в животі — не норма, вони зазвичай вказують на подразнення, запалення або наявність паразитів в тонкому кишечнику. Мікроорганізми ускладнюють процес виведення токсинів з організму, це стає причиною болів, дискомфорту в ділянці живота. Даний симптом характер головним чином для солітерів, нематод, трематод.

Свербіж в області заднього проходу

Анальний свербіж — характерна ознака зараження. Зазвичай таку реакцію викликають гострики. Симптоми посилюються в нічний час доби — коли самка відкладає яйця. Оскільки самки глистів постійно мігрують, скупчення їх яєць в тілі людини викликають сильний характерний свербіж.

Дратівливість

Дратівливість і плаксивість дитини — один з характерних ознак глистової інвазії. Це відбувається тому що токсичні речовини, що виділяються паразитами вражають нервову тканину.

Скреготіння зубів

Нічний скрегіт зубами — мимовільна реакція людського організму на дію паразитів, особливо якщо мова йде про дитину. Батьки повинні бути уважні, і при появі скреготу слід звернутися до лікаря.

Хронічна втома

Спати і не висипатися, відпочивати і не відпочити — це ознаки хронічної втоми. Ймовірних причин у неї багато, однієї з причин можуть бути глисти.

Проблеми з вагою

Глисти зазвичай викликають різку втрату ваги, хоча протилежні реакції теж вірогідні. Людина відчуває постійне відчуття голоду, в результаті чого з’їдає дуже багато і товстішає. Інший варіант — поживні речовини, активні компоненти просто не засвоюються. Якщо ви харчуєтеся, як завжди, а виглядати і важити стали по-іншому — варто звернутися до лікаря.

Анемія

Деякі види глистів прикріплюються до слизової оболонки кишечника і висмоктують поживні речовини з організму людини. Якщо їх багато, то результатом їх «діяльності» може стати анемія.

Проблеми зі шкірою

Вугровий висип, дерматити, кропив’янка, екзема та інші проблеми зі шкірою є непрямим свідченням глистяних інвазій. Шкіра стає сухою і грубою, часто з’являються зморшки. У будь-якому випадку такі симптоми вказують на проблеми з шлунково-кишкового тракту, а їх часто викликають саме паразити.

Болі в м'язах і суглобах

Паразити здатні мігрувати по організму, викликаючи болі в м’язах і суглобах. Симптоми схожі з артритом, тому захворювання часто плутають. М’язи болять в результаті імунної відповіді організму на діяльність паразита.

Алергії

Шкірні реакції (висип, свербіж, висипання, лущення шкіри) — це той мінімум симптомів, який може проявитися при почалася алергії. Є ймовірність загальних реакцій організму: загострення астми, риніти, кашель. Іноді глистяні інвазії супроводжується ламкістю і випаданням волосся, растрескиванием шкіри на п’ятах.

Проблеми зі сном

Проблеми зі сном — людина, що страждає від глистяної інвазії, може часто прокидатися ночами, адже саме тоді організм найбільш активно позбавляється від токсинів, що утворюються через паразитування глистів.

Способи зараження

Заразитися легко, способів потрапляння в організм людини гельмінтів досить багато. Погано промиті овочі, фрукти або зелень, недостатньо просмажене або зварене м’ясо, риба, птиця, неправильно оброблені продукти харчування, тварини, через брудну питну воду.