Правда і вигадка про глистів

Гельмінтів бояться, труять при виявленні і для профілактики, вважають жахливо небезпечними паразитами. Є люди, які сприймають черв’яків як щось само собою зрозуміле, постійних супутників організму людини. І це далеко не все міфи про глистів. Отже, розбираємося. Міфи про глистів

Паразити і рак – є зв’язок

У дуже рідкісних випадках і для деяких екзотичних черв’яків так. Також в зоні ризику пацієнти з хронічними інвазіями вони викликають сильне подразнення органів проживання паразита, то викликає посилене розростання тканин, яке саме по собі провокує зростання новоутворень. Є дані досліджень, які підтверджують зв’язок ехінококозу і раку. Так що своєчасно обстежтеся і проходите призначене лікарем лікування при сильних інвазіях показана операція, в той час як на початкових стадіях ураження печінки можна буде обійтися прийомом препаратів. Аскариди і гострики з раком вчені ніяк не пов’язують. Опісторхоз (черви живуть в рибі), як і ехінококоз, може бути небезпечний.

Українці частіше хворіють на гельмінтози

Ні, це не так в останні десятиліття захворюваність в цивілізованих країнах впала в рази в тому числі завдяки вдосконаленню упаковки продуктів. Хто в зоні ризику люди, які люблять їсти овочі-фрукти з грядки або ринку, не миючи їх, плавати в неперевірених водоймах, пити незрозумілу воду. Так що апріорі боятися нема чого, але, якщо не хочете хворіти, дотримуйтесь заходів безпеки.

Гельмінти – це не небезпечно

Повна неправда. Так, у деяких людей інвазії протікають легше, у деяких важче, але зараження буде потенційно небезпечним для всіх. Паразити селяться в легенях, печінці, інших органах, а навіщо здоровій людині ділитися ресурсами? Скільки б не було гельмінтів, якими б «безпечними» з них ви не хворіли, це все не здорово. Тим більше, заздалегідь не можна зрозуміти, буде інвазія протікати легко чи з усіма витікаючими наслідками начебто отруєнь, алергій, дерматитів і постійних ГРВІ. Чи варто ризикувати?

Болі в животі ознака глистів

Міф так, живіт в результаті заражень хворіти може, але в даному випадку симптом зазвичай стертий, не яскравий. Тим більше враховуємо, що гельмінт зацікавлений в максимально тривалому проживанні в організмі господаря, тому ознаки зараження тривалий час можуть бути відсутніми взагалі. Кишечник протестує запорами або проносами, повинні насторожити проблеми з диханням, безпричинне підвищення температури тіла, але не біль в животі.

Гельмінти небезпечні тільки для дітей

Неправда, просто у дітей інвазії діагностують частіше. Заражені гострицями малюки дратівливі, мляві, випробовують проблеми з концентрацією уваги, можуть частіше за інших діток хворіти на ГРВІ. Дорослі зараження відчувають як хронічну втому, постійну слабкість, болі в животі, порушення стільця. Ступінь вираженості симптомів багато в чому залежить від масштабів зараження чим більше в організмі глистів, тим сильніше буде шкода.

Без ліків вивести глистів можна

Вірно частково. Більшість гельмінтів в тілі людини не розмножуються і виводяться самі тут головне, щоб не відбулося повторного зараження, а воно ймовірно. У сім’ї, групі дитячого садка лікуватися обов’язково, інакше не пройдуть навіть самі нешкідливі, на перший погляд, гострики. Вживання продуктів на зразок часнику, гарбузового насіння певний ефект дає, але говорити про те, виведуться глисти повністю чи ні, складно. А ось для профілактики приймати протиглистні препарати є сенс не завжди. Причина гнати ви будете одних паразитів, а в організмі живуть зовсім інші.

Організм сам протистоїть розмноженню гельмінтів

НеправдаПочнемо з того, що більшість глистів в тілі людини не розмножуються, а живуть і відкладають яйця. Личинки, швидше за все, потраплять в організм іншої людини, але це не означає безпеку постійно присутності в кишечнику, інших органах черв’яків. Так що лікуватися потрібно обов’язково.