Що таке глистофобія

Глистофобія - хвороба століття

Фобії бувають різними, одні з основних – боязнь різних захворювань. Люди бояться хворіти на рак або, наприклад, глистами, причому іноді ситуації доходять до абсурду. Здавати мільйон аналізів, робити постійно дорогі маркери крові часто просто немає сенсу. Тим більше, що оцінка лабораторних результатів багато в чому буде залежати від людини, який займається обробкою аналізи – тобто спрацьовує індивідуальний фактор. Розповімо, що таке глистофобія, і як вона проявляється.

Страшні історії

Глисти, які прогризли еритроцити, заселилися в очні яблука, можливі, але часто не мають під собою підстав. Є пацієнти, які жадають розглядати кров під якимись особливими мікроскопами, оскільки паразити з їх точки зору точно є, але аналізи їх чомусь не показують.

Лікувати всіх підряд, знайти і лікувати те, чого немає – основні ознаки глистофобіі. В останні роки паразити склали гідну конкуренцію раку і серцевим захворюванням в плані страху смерті. Так, дійсно, іноді аналізи не показують зараження, потрібно здавати повторні тести, але патологічне бажання знайти глистів у що б то не стало не має нічого спільного з подібними ситуаціями. Таких пацієнтів лікарям виявляється простіше перелічити на всякий випадок, ніж доводити, що проблеми немає. Також ви повинні розуміти – якщо є набір ознак зараження, потрібно шукати збудника, коли самопочуття терпиме, ні про які смертельних захворюваннях не може бути мови.

Звідки беруться, так звані, погризені клітини

Еритроцити не завжди мають ідеальну форму, вони старіють, деформуються, можуть змінювати первинні характеристики в результаті перенесених захворювань. Це все ніяк не пов’язане з діяльністю паразитів, що потрібно розуміти і враховувати в ході діагностики. Визначати наявність глистів можна різними способами, головне враховувати і самопочуття, і стан, і набір клінічної симптоматики.

Смерть від аскариди

Існують дійсно дуже небезпечні екзотичні види черв’яків, які селяться в клітинах мозку, очах, під шкірою, здатні викликати летальний результат, але звичайні різновиди до таких наслідків не приводять. Так, інвазії можуть знижувати імунітет і підвищувати частоту ГРВІ  але до цього зазвичай є й інші передумови. Ні, тримати руку на пульсі і оперативно реагувати на тривожні симптоми можна, але ось перетворювати життя в пошуки важких захворювань, навіть якщо аналізи показують зворотне, не варто.

Чи потрібна дегельментізація

Для маленьких дітей і домашніх тварин рекомендовані регулярні дегельментізаціі. Лікарі кажуть, що прийом БАДів за графіком знищить паразитів, які є в організмі, запобіжить їх руйнівний вплив на здоров’я. Тут складності дві:

  1. Якщо лікувати нема чого, то робити це не варто.
  2. При наявності паразитів потрібно вибрати засіб, який буде ефективний для конкретного типу.

Вормітел – формула універсальна, вона допомагає від більшості видів глистів, які не токсична, виводить з крові продукти розпаду, що утворюються в ході життєдіяльності паразитів. Якщо є підозри на зараження, застосовувати її в терапевтичних цілях можна сміливо. Плюс Вормітела – натуральний склад, відмінна переносимість дітьми в будь-якому віці, ефективність для дорослих. Інші аналогічні засоби, як правило, менш ефективні і універсальні, зате мають підвищену токсичність.

Приводом для профілактики має стати поява характерного набору симптомів. Якщо є причини припускати зараження, потрібно переконатися в його відсутності. Аналізи показують наявність основних збудників.