ТОП фактів про глисти

Що ви ще не знали про глистів

Глисти — страшилка для дорослих, які турбуються про здоров’я і постійно чимось бояться захворіти. Паразитами стали пояснювати набряки, кашель, алергії і інші проблеми зі здоров’ям. Навколо типів, небезпеки, способів зараження ходить чимало міфів, в правдивості яких було б непогано розібратися.

Кішечки і собачки = глисти

Не так, а точніше не завжди так. У домашніх тварин дійсно багато паразитів, але з людьми вони зазвичай різні. Про що варто переживати, так це про ехінокок, токсокар і токсоплазми. Щоб заразитися ехінококоз, вистачить одного торкання за вухо хворої собаки і потім прийо їжі немитими руками. В організм собаки збудник може потрапити за наявності доступу до сирих потрухів від домашньої худоби.

Токсокар мешкають в рослинах, пилу, піску, ґрунтах, заражених екскрементах тварин. Заразитися можуть власники собак і ті люди, у яких вихованців немає. Токсоплазмоз — хвороба молодих кішок і кошенят. Контакт з хворими тваринами небезпечний тільки відносно — якщо регулярно і в рукавичках прибирати туалет, проблем не буде.

Лікування глистів — сімейна завдання

Твердження вірне, але від частини, оскільки багато що залежить від типу паразита. Заразитися аскаридозом в побуті не можливо, тому приймати добавки всім членам сім’ї немає сенсу. Те ж стосується лямбліозу, збудник якого передається через брудну воду, фрукти та овочі. Гострики заразні, тому профілактика потрібна всім, додатково роблять санітарну обробку приміщень.

Поганий апетит, бруксизм, свербіж —– основні симптоми зараження

Серед перерахованих показників безпосередньо до глистових інвазій відносять тільки  свербіж, і то його наявність характерно для лямблій. Такі симптоми не є специфічними, для точної постановки діагнозу застосовувати їх не можна – потрібні додаткові обстеження. Скрегіт зубів викликають проблеми з ЦНС, у яких багато причин, показники апетиту в принципі індивідуальні.

Аналіз крові — найточніша діагностика

Аналіз крові дозволяє визначати наявність в організмі не самих паразитів, а антитіл до них. Така діагностика працює тільки при наявності підозр на позакишкові інвазії. Для кишкових паразитів золотий стандарт тестування – мікроскопія стільця. Робити ІФА в такому випадку дуже дорого плюс високі ризики отримати хибнопозитивні результати в результаті розвитку перехресних реакцій.

Атопіки і алергіки — носії глистів

Таке можливо, але проводити паралель між паразитами і алергічними реакціями не варто, оскільки ймовірних причин у них набагато більше. У будь-якому випадку при хронічних алергіях буде корисно пройти протиглистовий курс і/або очистити організм від токсинів. Стан шкіри після таких процедур завжди поліпшується, питання в тому, чи надовго.

Якщо нічого не робити, глисти розмножуються

Це можливо, але багато чого буде залежати від типу паразита. У більшості гельмін-тів життєвий цикл обмежений — в ланцюжку є тільки фази яйця, личинки і дорослої особини. Яйце життєздатність набуває після попадання з організму в навколишнє середовище. Тобто у внутрішніх органах паразит повний життєвий цикл не пройде, тому є шанси на повне самолікування. Чому все одно потрібно приймати препарати?

БАД від глистів працює тільки з пробіотиками та сорбентами

Раніше медицина такі рекомендації давала, сьогодні їх немає. Якщо в організмі є гельмінти, буде досить пройти курс терапії спеціальними біологічними добавками. В майбутньому при бажанні додатково можна буде приймати гепатопротектори, пробіотики, сорбенти, але суворого вимоги немає. У деяких випадках сорбенти тільки шкідливі — вони пов’язують протиглистні БАДи, і ті не діють так, як повинні.