Зараження глистами через воду

Людині для підтримки хорошого здоров’я потрібно вживати чисту питну воду. Але корисною буде не будь-яка рідина – в забрудненій багато найпростіших, бактерій, глистів, які вашому організму точно ні до чого. Якщо ви думаєте, що з-під крана не страшно, а з колонки на вулиці навіть смачно, прочитайте даний огляд, присвячений жителям питної води, яка не пройшла достатню очищення.

Бактерія криптоспоридіями є в будь-якій воді, яка не пройшла дезінфекцію і повноцінну фільтрацію. Найпростіші одноклітинні викликають сильну діарею, можуть відкладати яйця, які осідають на стінках кишечника, а потім переходять в фекалії. Так що хоча б фільтруйте воду – криптоспоридіями йде швидко.

Ціанобактерія, що мешкає в прісній воді. До речі, дані мікроорганізми з’явилися одними з перших на землі, але з тих пір сильно еволюціонували. Небезпека ціанобактерії полягає в тому, що вона викликає зупинку дихання і, відповідно, летальний результат. Допомагає фільтрація, з гарантією практично 100%.

Коловертки – дрібні мікроби до 1 мм, які інфікують воду, видно навіть без мікроскопа. Самі по собі коловертки небезпеки не несуть, але, якщо вони злилися вам з крана в міській квартирі, це поганий знак. Чому? Тому що нормальна система фільтрації пропускати настільки великі частинки не повинна. Також з коловертками зазвичай живуть найпростіші бактерії, криптоспоридии.

Копеподи сімейства ракоподібні мають вигляд дрібних креветок до 2 мм, зустрічаються ще частіше коловерток. Харчуються копеподи токсинами, для людини не є небезпечними. Наявність даних організмів у питній воді красномовно вказує на те, що очисна система працює, м’яко кажучи, не дуже добре.

А ось цей житель вже не нешкідливий для людини, особливо в значних кількостях. Пити не оброблені воду – це практично гарантовано чіпляти небезпечні бактерії. Шкода від кишкової палички може бути різна. Якщо здоровий організм з міцним імунітетом її особливо не помітить, то ослаблений випробує всі принади зараження.

Цвілеві мікотоксичні спори – інша їх назва “хлібна чорна цвіль”. Різопусів багато у водопровідній воді, пилку квітів. Гриб виділяє токсини, небезпечні для здоров’я. Якщо спор помірна кількість, боятися нема чого, проблеми починаються, коли їх багато.

А ось це потужний шкідник. На поверхні води він виглядає, як невеликі цвілеві цятки, зате людину, в буквальному сенсі, з’їдає зсередини. Амеби люблять клітини головного мозку, атакують нервову систему. У питній воді практично не зустрічаються, а ось в водоймах можуть. При оральному споживанні неглеріі себе практично не проявляють, зустрічаються в природі рідко.

Колонії бактерій можуть бути смертельно небезпечними – в 70-х роках минулого століття вони викликали раптову смерть 35 членів американського легіону, більше 200 чоловік виявилися інфікованими і відчули на собі всі неприємні симптоми. Зараз, особливо в країнах, що розвиваються, легіонелли в воді теж зустрічаються, і викликають смертельно небезпечні захворювання. Так що фільтруйте, очищайте або купуйте бутильовану воду.

Бактерії виглядає неприємно, навіть гірше чорної хлібної цвілі, зате вони не такі небезпечні. Плавають в повітрі, люблять вологі приміщення. З крана Chaetomium виходять украй рідко, оскільки їх прибирає знезараження. Якщо бактерія є, різко зміниться смак і запах води. Вона не особливо небезпечна, але розвиток феогіфомікоза (підшкірного вузликового утворення) провокувати може. Chaetomium небезпечні для людей з алергією на спорові мікроорганізми.

Про самольмонелу чули і знають навіть маленькі діти. Живе вона зазвичай в курці, яловичині, шпинаті, деяких інших продуктах. У водопровідній воді спалахи рідкісні, але в цілому вірогідні. До самольмонпли сприйнятливі люди зі слабким імунітетом, люди похилого віку. Специфічне лікування обов’язково.

Погана питна вода – лихо країн, що розвиваються, але це не означає, що звичайним українцям переживати нема про що. Бактерії в воді живуть і розмножуються, тому не можна ігнорувати вимоги до знезараження рідини, користуватися незрозумілими джерелами. Симптоми зараження можуть бути далеко не безневинними, і уникнути їх можна, просто вживаючи хорошу воду.